Haber

“2. Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunları” renkli sahnelere sahne oldu

Artvin’in Şavşat ilçesinde düzenlenen Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunlarında yarışmacılar dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, parkurdaki tümsek ve çukurlar yarışmacılara zor anlar yaşattı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde ikincisi düzenlenen Şavşat Ülkelerarası Off-Road Oyunları renkli görüntülere sahne oldu. Şavşat Off-Road Dağcılık ve Fotoğraf Kulübü tarafından ilçeye bağlı Köprüyaka köyünde düzenlenen yarışmaya toplam 40 araç katıldı. Erzurum, Sivas, Artvin, Rize, Kars ve Iğdır gibi illerin yanı sıra Gürcistan’dan gelen araçlar da 4 klasmanda yarıştı. 2016 yılında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Er Fatih Çaybaşı adına düzenlenen yarışta, sürücüler S1, S2, S3 olarak adlandırılan kategorilerde yarıştı. ve S4, araçların motor gücüne göre dereye girmeye çalıştı. 32 kapıdan oluşan parkurdaki tümsek ve çukurlar zaman zaman sürücülerin başına bela olurken, Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın da yarışmaya bir araçta yardımcı pilot olarak katıldı.

Yarışları S1 kategorisinde Hüseyin Güngör-Mehmet Baltacı, S2 kategorisinde Murat Altun-Ubeydullah Pekmez, S3 kategorisinde Alim-Mercan-Kerim Keleş ve S4 kategorisinde Gürcü grup Mamuga Kuthanatze-Arsen Heyiolze kazandı.

Yarışmaya yardımcı pilot olarak katılan Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın, “Bugün yardımcı pilot oldum. Benim için güzel bir heyecan oldu. Spor olumsuzluk. Beceri gerektiren ve adrenalinin en üst düzeyde verildiği bir spordur. Bunu ilk defa yaşadım. Gerçekten mutluydum. Şavşat gibi soğuk bir şehirde bu kadar insanın bir araya gelmesi bizi çok mutlu etti. Kış turizmi için güzel bir etkinlik. Vatandaşlarımızla tanışmak için güzel bir fırsat oldu” dedi.

samsathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu