Ekonomi

Bazı token satışları Musk, CZ, Buterin gibi isimler kullanılarak yapılıyor.

Teksas ve diğer ABD eyaletlerinin mali düzenleyicilerinin faaliyetlerini yapay zeka (AI) kullanarak yürüttüğü iddia ediliyor. “yatırım dolandırıcıları”uyarı geçti

Horatiu Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai tarafından yapılan TruthGPT coin (TRUTH) satışları, Elon Musk, Changpeng “CZ” ZhaoVe Vitalik Buterinİsimlerin görselleri kullanılarak yapılmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

Texas, New Jersey, Alabama, Montana ve Kentucky eyaletleri bu duruma karşı olduklarını belirtti.

Teksas Menkul Kıymetler Kurulu’ndan Travis J.Ilesyapay zekanın berbat kullanımının devam ettiğini söyledi.

Düzenleyicinin tezine göre, TruthGPT madeni para, gelecekteki kripto fiyatlarını tahmin etmek için makine toplamayı kullanıyor ve Teksas sakinlerine kayıtsız ve yetkisiz menkul kıymet hizmetleri sağlamaya çalışıyor.

Örneğin, California ve Bükreş merkezli Caragaceanu, sıfır değerli madeni paraların yüksek kar getirdiğini söyleyerek insanları kandırıyor.

Düzenleyiciler, Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai için GPTX belirteçleri ve Hedge 4 NFT’lerin de güvenilir olmadığını belirtiyor.

Hedge4.ai’nin Telegram kanalının kurucusu CoinDesk ile görüşüyor “Girişimlerinin bir aldatmaca olmadığını”Ve “Amerikalılara GPTX satmıyorlar”vurgular.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu