Haber

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ve Tekin Yayınevi tarafından düzenlenen Doğan Avcıoğlu Ödülleri’nin kazananları belli oldu.

EskişehirOdunpazarı Belediyesi ve Tekin Yayınevi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘ Doğan Avcıoğlu Ödüllerin sahipleri belli oldu. Ödül töreni 19 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kurucusu ve yazarı olduğu İstikamet ve İhtilal dergileriyle fikir hareketinin öncüsü ve yürütücüsü Doğan Avcıoğlu için, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ve Tekin Yayınevi, sosyal bilimler alanında “Doğan Avcıoğlu Ödülleri” düzenliyor. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen “Doğan Avcıoğlu Ödülleri” bu yıl ikinci kez düzenlendi. Doğan Avcıoğlu’nun adını, eserlerini ve dünya görüşünü yaşatmak, geleceğe taşımak ve genç nesillere tanıtmak amacıyla düzenlenen ödülün sahipleri belli oldu.

KORKUT BORATAV’A ONUR ÖDÜLÜ

Ödülün seçici kurulunda Altan Öymen, Barış Zeren, Behlül Özkan, Cangül Örnek, Deniz Hakyemez, Elif Akkaya, Gamze Yücesan Özdemir, Merdan Yanardağ, Okan İrtem, Orhan Gökdemir, Özge İzdeş Terkoğlu, Tolga Gürakar ve Uluç Gürkan yer alırken; İlk eseri Fatma Eda Çelik’in “Kişisel İktidardan Millet Meclisine, Saltanattan Cumhuriyete”, ikinci eseri ise Nevzat Evrim Önal’ın “İnsanlar Bencil Midir?” seçilmiş. Korkut Boratav, 2. Doğan Avcıoğlu Ödülleri’nde onur ödülüne layık görüldü. 2. Doğan Avcıoğlu Ödülleri’nin ödül töreni 19 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

haber-polatli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu