Haber

Kırıkkale Belediyesi, Pazarcık ile ‘kardeş şehir’ oldu

Kırıkkale Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında alınan kararla Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile kardeş şehir olduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre mart ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Saygılı başkanlığında Kent Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Depremlerde hayatını kaybedenler için duaların yapıldığı toplantının açılışında konuşan Saygılı, bu felaketi her zaman birlikte atlatacaklarını söyledi.

Depremin olduğu ilk andan itibaren Pazarcık’ta görev başında olduğunu söyleyen Saygılı, “Meclis toplantısı nedeniyle geldim ama görevimiz devam edecek. Deprem sonrası kurtarma ekibimizle yola çıktık. Allah rahmet eylesin. Birçok vatandaşımızı enkazdan çıkardık.Çok zor bir süreçti.Devletimiz tüm bunların üstesinden gelecek güçtedir.Kırıkkaleli hemşehrilerimiz orada olmamızdan dolayı yardımlarını çok hızlı bir şekilde sağladılar.Rabbim yaşatmasın. yine böyle acılar.” sözünü kullandı.

Toplantıda, belediyeler arası işbirliği, dayanışma, yardımlaşma ve uyumun güçlendirilmesi, imkan ve yeteneklerin değerlendirilmesi amacıyla depremin merkez üssü Pazarcık ilçesi ile kardeş şehir olma unsuru meclis üyelerince oybirliğiyle kabul edildi. ortaklaşa

Ayrıca toplantıda, kente gelen depremzedelerden su abonelik işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmemesine karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu